Доступність посилання

ТОП новини
20 Квітень 2019, Київ 11:27

Мелешкану: уряд Румунії планує виплачувати стипендії деяким учням з румунської громади в Україні


Міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану

Міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану заявляє, що румунський уряд має намір надавати стипендії деяким учням з румунської громади в Україні.

Як заявив Мелешкану під час відкриття нової школи в румуномовному селі Йорданешти у Чернівецької області, уряд Румунії розробив програму підтримки своїх громад в Україні.

«Румунський уряд доклав зусиль, щоб учні, які гарно навчаються румунської мови в Україні, отримали стипендії. А всі вчителі, які працюють у школах, мали можливість проходити перепідготовку в Румунії. Про це ми будемо говорити із нашими партнерами. Це програма, яку започаткував уряд Румунії», – сказав міністр закордонних справ Румунії.

Крім того, румунський урядовець додав, що його країна не забуває про підтримку української громади в Румунії.

«Ми хочемо висловити нашу повагу до етнічних громад. Ми вважаємо, що етнічні громади стають мостами співпраці між нами. Для нас дуже важливо, щоби там, де є румунська мова та культура, щоб ми в міру наших дипломатичних повноважень надали всю підтримку, яку можемо, румунській громаді», – сказав він.

За даними перепису, проведеного у 2001 році, в Чернівецькій області проживали представники близько 80 національностей, зокрема близько 114 тисяч румунів. Українців на Буковині на той час проживало 689 тисяч.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG