Доступність посилання

ТОП новини
17 Лютий 2019, Київ 10:42

HRW: ФІФА має відреагувати на порушення прав людини у Чечні


Чемпіонат світу з футболу 2018 року відбудеться в Росії

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявляє, що керівництво світового футболу має відреагувати на порушення прав людини у російському регіоні Чечня, який залучений як майданчик на чемпіонаті світу з футболу в Росії 2018 року.

«Чечня зараз є частиною заходів чемпіонату світу з футболу 2018 року. ФІФА необхідно узгодити свою політику в сфері прав людини з серйозними порушеннями, що відбуваються там», – йдеться в заяві групи від 14 лютого.

У заяві HRW йдеться, що «вбивства, тортури, насильницькі зникнення є звичайними в Чечні, і майже повністю під репресії потрапляють критики, журналісти і спільнота ЛГБТ».

Чемпіонат світу з футболу 2018 року планують провести з 14 червня до 15 липня в 11 містах Росії: Москві, Санкт-Петербурзі, Сочі, Казані, Саранську, Калінінграді, Волгограді, Ростові-на-Дону, Нижньому Новгороді, Єкатеринбурзі та Самарі.

Керівний орган світового футболу ФІФА заявив, що збірна Єгипту використовуватиме Грозний як базу між футбольними матчами.

У ФІФА остерігаються, що Кадиров, демонструючи Чечню як приймаючу сторону чемпіонату світу, «фотографуючись з єгипетської командою, буде просувати себе через керівний орган світового футболу».

Прес-секретар Кадирова повідомив агентству Reuters, що позиція HRW, є необґрунтованою.

Ці висновки не ґрунтуються на реальній ситуації в Чеченській Республіці», – заявив Альві Карімов.

У ФІФА заявили, що «не повинно бути жодних сумнівів в тому, що відповідно до політики в сфері прав людини ФІФА засуджує дискримінацію в будь-якій формі».

Менеджер єгипетської команди сказав, що вибір Грозного був схвалений ФІФА і що у міста є необхідні умови для команди.

Правозахисні групи та уряди західних країн неодноразово заявляли, що лідер Чечні Рамзан Кадиров ігнорує повідомлення про масове порушення прав людини у регіоні за мовчазної підтримки Кремля.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG