Доступність посилання

ТОП новини
20 Березень 2019, Київ 21:08

Лондон звинувачує Москву в кібератаці на Україну в червні 2017 року


Кібератаку з використанням вірусу-здирника NotPetya в червні 2017 організувала російська влада, заявляє Міністерство закордонних справ Великої Британії. Відповідне повідомлення опубліковане на сайті британського уряду 15 лютого. У Кремлі відкидають звинувачення.

У заяві наголошується, що головною метою кібератаки були фінансовий, енергетичний і урядовий сектори України. При цьому від вірусу постраждали європейські, а також російські компанії й організації. Збиток, за даними британського МЗС, склав сотні мільйонів фунтів.

У заяві не уточнюється, на підставі яких даних Велика Британія виявила причетність Росії до кібератаки, але вказано, що відповідальним за це є російський уряд, зокрема військові Росії.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав звинувачення на адресу Росії частиною «русофобської кампанії» і заявив про непричетність Кремля до хакерської атаки з використанням NotPetya вірусу. «Ми категорично відкидаємо подібні звинувачення. Вважаємо їх бездоказними і необґрунтованими. Це продовження русофобської кампанії, що не ґрунтується на жодних доказа », - заявив представник Кремля журналістам в четвер, 15 февраля.

Кібератака з використанням вірусу, який спочатку був названий Petya.A (пізніше – NotPetya), відбулася 27 червня. Вірус блокував комп’ютерні системи компаній, вимагаючи за розблокування 300 доларів в біткойнах. Найбільше від вірусу Petya.A постраждала Україна. Повідомлялося також про зараження комп’ютерів у низці інших країн.

У січні газета Washington Post з посиланням на джерела Центрального розвідувального управління США повідомила, що за атакою вірусу-здирника на Україну стоять хакери Міністерства оборони Росії.

Служба безпеки України 1 липня 2017 заявила про причетність російських спецслужб до атаки комп’ютерного вірусу PetyaA. За даними СБУ, зараження комп’ютерних систем відбувалося в декілька етапів напередодні Дня Конституції України через використання бухгалтерського програмного забезпечення.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG