Доступність посилання

ТОП новини

США засуджують відкриття Росією мосту до окупованого Криму – Держдепартамент


Керченський міст, 15 травня 2018 року

Сполучені Штати засуджують будівництво і часткове відкриття мосту через Керченську протоку між Росією та окупованим Кримом, здійснене без дозволу уряду України. Про це йдеться в поширеній 15 травня заяві речниці Держдепартаменту Гезер Науерт.

Зовнішньополітичне відомство наголошує, що Крим є частиною України, а будівництво мосту є нагадуванням про готовність Росії продовжувати порушувати міжнародне право.

«Міст не тільки є спробою Росії зміцнити незаконне захоплення і окупацію Криму, але і перешкоджає судноплавству, обмежуючи розміри кораблів, які можуть пройти через Керченську протоку – єдиний шлях до територіальних вод України в Азовському морі», – сказано в заяві.

США закликають Росію не перешкоджати цьому судноплавству.

У Держдепартаменті нагадали, що США запровадили санкції щодо осіб і організацій, що беруть участь у проекті будівництва Керченського мосту, і ці та інші пов’язані з Кримом санкції зберігатимуться доти, доки Росія не поверне Україні контроль над півостровом.

Раніше 15 травня Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку із відкриттям Керченського мосту.

Європейський союз також розкритикував часткове відкриття Керченського мосту між територією Росії та анексованим нею Кримом.

Читайте також: Прокуратура АРК перевіряє європейські компанії на причетність до будівництва Керченського мосту

15 травня відбулася церемонія відкриття автодорожньої частини Керченського мосту, який з’єднує Росію з анексованим нею Кримом. У заході взяв участь президент Росії Володимир Путін.

Російський уряд змістив на 1 грудня 2019 року терміни держконтракту на виконання робіт, пов’язаних із забезпеченням транспортної безпеки Керченського мосту.

Про необхідність побудувати перехід через Керченську протоку президент Росії Володимир Путін заявив відразу ж після анексії Криму – в березні 2014 року. Побудувати міст обіцяли до 2018 року, здати в експлуатацію – влітку 2019 року.

Українська сторона вийшла з укладеного 2013 року владою президента Віктора Януковича договору з Росією про будівництво мосту після окупації Криму Росією 2014 року.

У квітні 2018 року в Мінінфраструктури заявили, що готують список санкцій для компаній – будівельників Керченського мосту.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG