Доступність посилання

ТОП новини
22 Липень 2019, Київ 19:45

В інституті судових експертиз пояснили, чому Савченко відмовилась від дослідження на поліграфі


Надія Савченко

У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз заявляють, що народний депутат Надія Савченко відмовилась від проведення експертизи на поліграфі до «погодження повного переліку питань, які вона хоче винести на дослідження».

Як повідомляє прес-служба інституту, Савченко перед оголошенням початку проведення експертизи категорично відмовилась від проходження дослідження, вона це мотивувала тим, що виникли непорозуміння зі слідчим у контексті постанови запитань.

«Проведення експертизи 24 липня – виключно бажання Надії Савченко, вона була запроваджена за її особистим клопотанням. Вона власноруч написала перелік питань, які її цікавили. Але сьогодні вже після прибуття в Інститут на дослідження, з’ясувалося що питання не відповідали змісту постанови про призначення судово-психологічної експертизи. Надія Савченко відмовилась від проходження дослідження, до того моменту поки нею не буде з’ясовано і погоджено повний перелік питань, які вона хоче винести на дослідження», – пояснив голова комісії експертів Юрій Ірхін.

Як пояснювала Віра Савченко, її сестра, Надія, не пройшла сьогодні психофізіологічну експертизу на поліграфі, оскільки «в установу знову не допустили адвокатів», а питання були з «відтінком вини».

Надія Савченко, підозрювана за статтями про теракт і планування заколоту, 24 липня мала пройти психофізіологічну експертизу на поліграфі, повідомляла прес-служба народного депутата. Перевірка планувалася в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз.

У березні суд вирішив взяти Савченко під варту без можливості внесення застави. Останнім рішенням суду арешт продовжили до 10 вересня.

Читайте також: Свідчення Савченко на поліграфі: після повідомлення СБУ адвокат вимагає повторної експертизи

22 березня Верховна Рада України дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Надії Савченко.

Їй інкримінують злочини, передбачені статтями: «дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади», «готування до злочину», «вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією», «посягання на життя державного чи громадського діяча», «терористичний акт», «створення терористичної групи чи терористичної організації», «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами».

За даними Генпрокуратури, Савченко була спільницею Володимира Рубана, затриманого 8 березня на КПВВ «Майорське» при спробі переміщення великої кількості зброї з території Донецької області, яка підконтрольна російським окупаційним адміністраціям.

Савченко раніше заявляла, що планувала не теракт, а лише «політичну провокацію». Рубан всі звинувачення відкидав.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG