Берегова охорона Швеції увечері 12 березня затримала нафтовий танкер Sea Owl I під прапором Коморських островів біля берегів Треллеборга у Балтійському морі.
За повідомленням відомства, берегова охорона підозрює, що судна немає в судновому реєстрі Швеції, воно користується чужим прапором і відтак немає держави, яка може гарантувати безпеку на борту. Судно є в санкційному переліку ЄС.
«Наша загальна оцінка полягає в тому, що ризик безпекових недоліків на борту є високим. На цій підставі судну не можна дозволити мирний прохід», – заявив заступник начальника операцій Шведської берегової охорони Даніель Стенлінг.
За даними сервісу Marine Traffic, зараз судно стоїть у Балтійському морі. 15 лютого воно вийшло з бразильського порту Сантоса і 15 березня мало прибути до російського Приморська.
Читайте також: Бельгія затримала нафтовий танкер «тіньового флоту» Росії – міністр
Розпочате попереднє розслідування, пов’язане з придатністю судна до плавання.
Після затримання судна на його борт піднялися представники шведської Берегової охорони для проведення обшуку та допиту.
За даними шведської влади, танкер Sea Owl I, побудований у 2007 році, останніми роками перевозив нафтопродукти між Росією та Бразилією.
Минулого тижня Швеція затримала вантажне судно Caffa, яке прямувало з Касабланки до Петербурга. Судно йшло під прапором Гвінеї, проте шведська влада вважає його «судном без громадянства». Капітана Caffa, громадянина Росії, підозрюють у використанні підроблених морських сертифікатів, порушенні морського законодавства та закону про безпеку суден.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський розповів, скільки Росія може заробити завдяки послабленню «нафтових» санкцій США