Доступність посилання

ТОП новини

Лейбористська партія Британії вирішує долю свого лідера Ґордона Брауна


Прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун виголошує програмну промову під час щорічної конференції Лейбористської партії в Брайтоні, 29 вересня 2009 року.

Лондон – Прем’єр-міністр Великої Британії Ґордон Браун виступив із промовою, яка, на думку, оглядачів, може виявитися найважливішою в його політичному житті. Браун бере участь у щорічній конференції своєї Лейбористської партії напередодні парламентських виборів. Хмизу у вогонь підкинули соціологи, які дослідили, що лейбористи поступаються за популярністю відразу двом своїм конкурентам із опозиції.

Намагаючись повернути прихильність виборців, прем’єр-міністр Ґордон Браун зробив низку обіцянок у своїй промові на партійній конференції Лейбористської партії у місті Брайтоні. Зокрема, голова уряду пообіцяв суворіші заходи для боротьби зі злочинністю й антисоціальною поведінкою. Також він обіцяє надати більше допомоги біднішим сім’ям для догляду за дітьми.

Однак настрій лейбористам зіпсували результати опитування громадської думки, оприлюднені паралельно з проведенням конференції. За результатами дослідження, Лейбористська партія має лише 24 % підтримки виборців, тоді як опозиційну Консервативну партію підтримують 36 % виборців, а Ліберально-демократичну партію – 25 %. Вперше з 1982 року, за даними опитування компанії Ipsos Mori, лейбористи опинилися на третьому місці.

Однак за 10 місяців, що лишаються до виборів у Британії, Ґордон Браун обіцяє боротися з усіх сил за перемогу.

Ґордон Браун звітує про досягнення

«Якщо хтось каже, що боротьба ні до чого не призведе, що політика нічого не змінює, що всі партії однакові, то подивіться, чого ми разом досягли з 1997 року: це допомога пенсіонерам на опалення житла взимку, найменші черги на хірургічні операції в історії, зниження злочинності на третину, рекордні результати в школах, більша кількість студентів, ніж будь-коли в історії, закон проти дискримінації інвалідів, закон про децентралізацію країни, закон про цивільне партнерство, мир у Північній Ірландії, соціальна хартія, півмільйона дітей, врятованих від бідності, соціальна допомога на дітей на рекордному рівні, відпустка матері й батька при народженні дитини, запровадження мінімальної зарплати – це все Британія, яку ми будували разом, це речі, які ми робимо!» – заявляє Браун.

Прем’єр-міністр Британії висловив готовність узяти участь у теледебатах із лідером опозиційної Консервативної партії Дейвідом Камероном. Теледебати лідерів раніше не проводилися в Британії і розглядаються як іще один крок лейбористів, спрямований на те, щоб виправити становище напередодні виборів.

Лейбористи незадоволені лідером?

Проте статистика – річ уперта. Сьогодні вона засвідчила, що за лідерства Ґордона Брауна лейбористи приречені на поразку на виборах. Натомість, якби лідером було обрано нинішніх міністрів Дейвіда Мілібанда або Джака Стро, лейбористи після наступних виборів і далі були б найбільшою парламентською партією, хоча й не мали б абсолютної більшості.

62 % виборців кажуть, що почали гірше ставитися до лейбористів після того, як Браун став лідером партії. Чимало пересічних представників партії вважають, що Браунові час піти.

Зокрема, Пітер Карпентер, голова одного з партійних осередків, що бере участь у конференції, сказав: «Думаю, Ґордон є незадовільним лідером, а в час виборів потрібні лідерські здібності. Вважаю, що він коштуватиме нам на виборах п’ятдесяти депутатських мандатів. А 50 мандатів можуть бути різницею між перемогою й поразкою».

Конференція лейбористів триває тиждень, і лише наступні опитування громадської думки покажуть, чи вдалося проводові партії своїми виступами змінити становище на краще.

(Лондон – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG