Доступність посилання

ТОП новини

ООН скаржиться на зволікання поліції й міжнародних сил в Афганістані


Організація Об’єднаних Націй вимагає пояснень, чому під час терористичного нападу в середу на готель із працівниками ООН у Кабулі афганська поліція і міжнародні війська під командуванням НАТО понад годину не приходили на допомогу.

Як заявив генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун, двоє охоронців ООН із одними пістолетами понад годину тримали оборону від важко озброєних нападників, що дало змогу багатьом їхнім колегам утекти.

Унаслідок нападу в середу на готель у Кабулі, де жило понад 30 працівників ООН, загинули 11 осіб, серед них 3 працівників ООН і згадані двоє їхніх охоронців, а також двоє афганських охоронців, місцевий перехожий і троє нападників.

У Кабулі представник Міністерства внутрішніх справ заперечив критику й заявив, що поліція прибула на місце нападу «швидко», але не зміг сказати, за який саме час.

А в Брюсселі речник НАТО повідомив, що афганська поліція не просила про допомогу Міжнародні сили сприяння безпеці, які перебувають в Афганістані за мандатом Ради безпеки ООН під командуванням НАТО.

Як вважають, напад підкреслив недоліки нинішньої системи безпеки, за якої в Кабулі першу відповідальність за безпеку несуть афганські правоохоронці, а краще підготовані й озброєні міжнародні сили можуть втручатися тільки на прохання афганців.
XS
SM
MD
LG