Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 07:08

МВФ очiкує згоди української влади у співпраці з Фондом


Подання Кабінетом Міністрів проекту державного бюджету на 2010 рiк у його нинiшньому виглядi й пiдписання Президентом закону про пiдвищення соцiальних стандартiв порушують зобов’язання Києва, взятi в рамках спiвпрацi з Мiжнародним валютним фондом. Про це заявляє глава мiсiї МВФ в Українi Джейла Пазарбашиоглу.

«Новий бюджет i закон про соцiальнi стандарти загрожують досягнутим нещодавно здобуткам: вони не можуть бути профiнансованi без високої iнфляцiї або безробiття», – наголосила вона в iнтерв’ю IMF Survey online, опублiкованому в середу.

За оцiнками Пазарбашиоглу, закон про пiдвищення соцiальних стандартiв потребує у 2010 роцi додаткових видаткiв у розмiрi 7% ВВП, i навiть у разi ухвалення запропонованих Президентом Вiктором Ющенком поправок - 2,5% ВВП.

За її словами, МВФ оцiнює дефiцит в урядовому проектi держбюджету-2010 у 8% ВВП, що значно перевищує попереднi домовленостi – 3-4% ВВП.

Ключовою проблемою успiшного впровадження економiчної програми в рамках спiвпрацi України з Мiжнародним валютним фондом Пазарбашиоглу назвала вiдсутнiсть консенсусу в українськiй владi.

«Без цього прогрес зупиниться, вiдновлення може бути пiддане ризику, й люди можуть втратити вiру в спроможнiсть влади полiпшити економiку», – констатувала глава мiсiї.

Минулого місяця Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Президент, попри застереження МВФ, підписав цей документ.

Recommended

XS
SM
MD
LG