Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 10:15

Рада подолала вето на закон про організацію своєї роботи


Парламент подолав вето Президента Віктора Ющенка до закону «Про організацію й порядок діяльності Верховної Ради України», яким регламент визначався як спеціальний акт, що встановлює правила й процедури здійснення парламентських повноважень.

За подолання вето проголосували 384 депутатів за мінімально необхідних 300.

Ющенко пропонував парламентові відхилити цей закон, оскільки він, на його думку, санкціонує ухвалення регламенту Ради спеціальним актом, а не законом, як цього вимагає стаття 92 Конституції, що відносить питання організації порядку діяльності парламенту до виключного регулювання законами.

Наразі не відомо, чи буде цей закон оскаржений у Конституційному Суді.

Попередню версію такого ж закону, разом із Регламентом, Конституційний Суд України визнав неконституційними щойно днями, але з суто процедурних міркувань, не аналізуючи їхнього змісту.

Суперечки навколо Регламенту тривають уже давно. Згадані закон і Регламент, скасовані днями Конституційним Судом, Президент свого часу ветував двічі, але Верховна Рада щоразу долала це вето.

Той Регламент теж був ухвалений як «акт», а не як закон, усупереч попередньому рішенню КСУ – як пояснив тодішній міністр юстиції, а нині перший віце-спікер, член Партії регіонів Олександр Лавринович, «акт», на відміну від закону, не потребує підпису Президента, щоб набути чинності.

Перед цим Конституційний Суд двічі скасовував через неконституційність Регламент Верховної Ради, який був ухвалений як постанова парламенту, і постановив, що Регламент має бути ухвалений тільки як закон.

Recommended

XS
SM
MD
LG