Доступність посилання

ТОП новини

Ірак видобуватиме 12 мільйонів барелів нафти щоденно – міністр


Міністр нафти Іраку Хусейн аш-Шагрістані заявив, що нові контракти видобутку нафти та існуючі урядові зусилля уможливлять Іраку видобувати 12 мільйонів барелів нафти щоденно. Про це він повідомив у суботу у Багдаді після завершення тендерів на розробку іракських нафтових полів.

У суботу російська нафтова компанія «Лукойл» спільно з норвезькою «Статойл» виграли право на розробку великого нафтоносного поля на півдні Іраку «Західна Курна-2». «Лукойл» і «Статойл» планують щоденно видобувати 1.8 мільйона барелів щоденно.

Два консорціуми стали переможцями в перший день дводенного тендеру. Велетенське нафтове родовище Маджнун розроблятиме консорціум із британсько-нідерландської компанії Shell і малайзійської Petronas, а родовище Халфая – консорціум із китайської CNPC, тієї ж Petronas і французької Total.

Це був другий такий значний нафтовий тендер в Іраку після вторгнення під проводом США 2003 року. В ньому беруть участь близько 45 компаній із усього світу.

На світових біржах упродовж минулого тижня падали ціни на нафту. Уперше за останні два місяці барель нафти коштує менше 70 доларів. Експерти та оглядачі пов’язують це зі скороченням попиту на нафту.
XS
SM
MD
LG