Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 14:00

Україна й Чехія домовилися про спільні дослідження комуністичних репресій


Служба безпеки України та чеські Інститут досліджень тоталітарних режимів і Архів справ державної безпеки домовилися про спільне проведення досліджень репресій, вчинених комуністичним тоталітарним режимом на території двох країн.

Як повідомили в прес-службі СБУ, відповідний договір про співпрацю в сфері гуманітарних проектів підписали в Києві голова Служби Валентин Наливайченко, директор Інституту досліджень тоталітарних режимів доктор Павло Жачек і директор Архіву справ держбезпеки Чехії Ладислав Буковськи.

Крім проведення спільних дослідницьких програм, цей договір передбачає видання наукових праць, оприлюднення документів й організацію наукових конференцій і семінарів на цю тему. Сторони також домовилися обмінюватися електронними копіями розсекречених документів, що має значно підвищити відкритість і доступність такої інформації для вчених, дослідників і громадськості обох країн.

За словами Наливайченка, завдяки цьому договору чеські дослідники отримають вільний доступ до українських архівних документів, а українські дослідники зможуть використати документи, що зберігаються в чеських архівах.

У повідомленні СБУ також мовиться, що наразі у Чехії Інститут досліджень тоталітарних режимів й Архів справ держбезпеки перевели в електронний формат й опублікували близько 12 мільйонів сторінок документів.

XS
SM
MD
LG