Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 11:45

Тимошенко назвала головні причини кризи в Україні


Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко під час підсумкової прес-конференції назвала головні причини економічної кризи в Україні. За її словами, першим чинником кризи стало те, що Україна впродовж 18 років незалежності не встигла здійснити структурних реформ в економіці.

Це стало причиною того, що під час кризи «економіка трималася на кількох великих підприємствах».

Ще одним кризовим чинником, за словами прем’єра, стало те, що ці підприємства не були переобладнані відповідно до нових досягнень, а працювали на старому устаткуванні, яке залишалося з тих часів, коли ці підприємства були приватизовані.

Третій чинник кризи в Україні, заявила Тимошенко, – «надслабка банківська система». За її словами, це призвело до того, що в країні для економіки не було кредитних ресурсів, а якщо й були кредити, то їхня вартість була найвищою у світі.

«Країну було введено у спланований фінансовий голод», – сказала голова уряду.

Серед причин такого «голоду» вона назвала політику Національного банку України, який видавав рефінансування за високими ставками, а видані кошти банками використовувались не для кредитування економіки, а йшли на валютний ринок, результатом чого стало падіння національної валюти на майже 65%.

Recommended

XS
SM
MD
LG