Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 06:13

У КНДР заборонили обіг іноземної валюти на території країни


Як повідомляють засоби інформації в сусідніх Китаї і Південній Кореї, використання будь-якої іноземної валюти, крім північнокорейських вонів, суворо каратиметься.

Підприємства й організації мають здати всю іноземну валюту до банків, звідки її можна буде знімати для потреб підприємництва за особливими дозволами.

Заборона стосується й іноземців, які муситимуть обмінювати свої гроші на північнокорейські.

Раніше іноземною валютою можна було розраховуватись у деяких магазинах та ресторанах у Північній Кореї, в першу чергу розрахованих на іноземців.

У північнокорейських офіційних засобах інформації ще сьогодні вранці про цю зміну нічого не оголошували, хоча представники південнокорейської розвідки анонімно підтверджують, що заборона набуває чинності вже завтра.

Цей крок стає частиною грошової реформи, яку нещодавно почали в Північній Кореї в намаганні подолати інфляцію і посилити державний контроль над економікою, яка кілька років тому отримала була обмежену свободу.

Зокрема, в рамках реформи запроваджені нові грошові знаки, реденоміновані 100 до 1, на які обмінювали лише обмежену кількість старих грошей.

Recommended

XS
SM
MD
LG