Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 03:08

«Урядовий кур’єр» надрукував спростування Пасенюка про втрату печатки ВАСУ


Офіційна газета «Урядовий кур’єр» у п’ятницю опублікувала повідомлення про те, що гербова печатка Вищого адміністративного суду України не втрачена і необхідності визнавати її недійсною немає.

Як повідомляє прес-служба ВАСУ, із таким зверненням до редакції газети звернувся керівник цього суду Олександр Пасенюк.

12 січня в оголошенні, надрукованому в газеті «Урядовий кур’єр» за підписом першого заступника голови ВАСУ Миколи Сіроша, йшлося про те, що гербова печатка Вищого адмінсуду загублена і вважається недійсною. Пізніше Пасенюк спростував цю інформацію й показав печатку, що зберігається в нього.

21 грудня президія Вищого адмінсуду, а 24 грудня й Конференція суддів адміністративних судів поклали виконання обов’язків голови суду на колишнього голову цього суду Олександра Пасенюка, термін повноважень якого на цій посаді минув 22 грудня.

Пізніше Рада суддів скасувала ці рішення, визнавши при цьому законними дії Миколи Сіроша, який призначив себе виконувачем обов’язків голови цього суду. Відповідно до законодавства, керівництво Судом за відсутності голови перебирає його перший заступник.

Апарат Вищого адмінсуду й міністр юстиції Микола Оніщук називають повноважним головою суду Олександра Пасенюка.

Учора голова Верховного Суду України Василь Онопенко заявив, що Микола Сірош отримав нову печатку суду, і лише ця печатка легітимна. За його словами, у ВАСУ наразі дві печатки, і та, яка є в Пасенюка, який вважає себе головою цього Суду, не може використовуватися, і за незаконне використання гербової печатки Пасенюка слід притягти до кримінальної відповідальності.

Вищий адмінсуд є головним судом під час оскарження справ, пов’язаних із виборами до органів державної влади.

Recommended

XS
SM
MD
LG