Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародна місія спостерігачів називає вільними вибори в Україні


Міжнародна місія зі спостереження за виборами, до складу якої входять представники Європейського парламенту, Організації з безпеки і співпраці в Європі, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Ради Європи і НАТО, заявляє, що перший тур виборів Президента в Україні відбувався вільно і демократично.

Про це заявили учасники місії спостереження, представляючи попередній звіт про роботу місії.

Спостерігачі заявляють, що голосування в день виборів було проведене на високому рівні, показало значний прогрес порівняно з попередніми виборами і відповідало більшості зобов’язань України в рамках ОБСЄ і Ради Європи.

«Це були нормальні і конкурентні вибори, до того ж багатообіцяючі для майбутнього української демократії, я з нетерпінням очікую продовження цього позитивного досвіду під час другого туру», – сказав Жоао Соареш, голова Парламентської асамблеї ОБСЄ.

За його словами, всі побоювання про можливості масових фальсифікацій не виправдалися. «Всіх стандартів ОБСЄ щодо дотримання прав і свобод на виборах було дотримано», – сказав Соареш.

Зі свого боку, голова делегації ПАРЄ Матяш Ерші заявив, що Україна довела здатність проводити прозорі вибори, навіть за умови недосконалого і нечіткого виборчого законодавства. За його словами, це підтверджує бажання українців обирати своїх лідерів, ґрунтуючись на свободі слова і вільному доступі до інформації.

Серед недоліків голосування спостерігачі вказали на недосконалість законодавчої бази. При цьому вони застерегли владу України від зміни виборчого законодавства в період між двома турами виборів Президента.
XS
SM
MD
LG