Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 02:24

ЦВК до 1 лютого реєструватиме міжнародних спостерігачів на другий тур виборів


Центральна виборча комісія встановила крайнім терміном, коли іноземні держави й міжнародні організації можуть подавати їй пропозиції про реєстрацію офіційних спостерігачів на другий тур президентських виборів, 30 січня.

За відповідну постанову проголосували 12 членів ЦВК із 14 присутніх на засіданні.

Цією постановою ЦВК роз’яснила порядок реєстрації уповноважених представників кандидатів у Президенти в ЦВК, довірених осіб кандидатів у Президенти та офіційних спостерігачів під час підготовки проведення другого туру виборів.

Згідно з роз’ясненням, останнім терміном розгляду в Комісії реєстрації іноземних спостерігачів є 1 лютого.

ЦВК також роз’яснила, що статус уповноважених представників кандидатів у Президенти в ЦВК, їхніх довірених осіб та офіційних спостерігачів від них зберігають лише ті, які представляють інтереси кандидатів у Президенти – прем’єр-міністра Юлії Тимошенко й лідера Партії регіонів Віктора Януковича, які вийшли до другого туру президентських виборів.

Крім цього, комісія встановила, що громадяни України, іноземці й особи без громадянства, які володіють українською мовою, можуть супроводжувати зареєстрованих іноземних спостерігачів не більш ніж 1 людина для кожного іноземного спостерігача на виборчих дільницях і під час засідань виборчих комісій винятково для виконання функцій перекладачів.

Крім цього, Центрвиборчком роз’яснив, що іноземні спостерігачі, які були зареєстровані на перший тур президентських виборів, можуть спостерігати за підготовкою й проведенням другого туру президентських виборів.

ЦВК призначила другий тур виборів Президента на 7 лютого й допустила до нього лідера Партії регіонів Віктора Януковича й прем’єра Юлію Тимошенко.

XS
SM
MD
LG