Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 08:43

Прикарпатські школи отримають півтисячі книжок про Бандеру


Ветерани ОУН-УПА першими отримали тритомники «Степан Бандера у документах радянських органів державної безпеки (1939-1950)».

В Івано-Франківську це видання презентував упорядник професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук Володимир Сергійчук, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

У тритомній збірці зібрані документи секретних документів, з яких можна дізнатися про життя і діяльність Провідника ОУН. У першому томі – матеріали зі спецсхронів КДБ, у другому вперше подані матеріали зовнішньої розвідки, у третьому – протоколи допитів соратників Бандери.

За словами професора Сергійчука, ці документи доводять, що національно-визвольний рух, який очолив Степан Бандера, був закономірним і справедливим, і цього «бояться антиукраїнські сили і досі».

Півтисячі екземплярів збірки надійдуть у школи і бібліотеки Прикарпаття.

Завтра в історико-меморіальному комплексі Степана Бандери в Старому Угринові на Прикарпатті (родинне обійстя Бандер) відбудуться урочистості «На перехресті пам’яті і чину», присвячені присвоєнню Провідникові ОУН звання Героя України та 92-й річниці бою під Крутами.

Recommended

XS
SM
MD
LG