Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 18:44

БЮТ: вимога Литвина щодо доказів існування коаліції суперечить Конституції


У БЮТ заявляють, що вимога голови Верховної Ради Володимира Литвина надати підписи народних депутатів на підтвердження існування коаліції не відповідає Конституції України. Про це заявив народний депутат від БЮТ Сергій Міщенко.

За його словами, в Конституції України не написано, що депутати з коаліції мають надавати підписи, а дія закону про регламент, який вступив в силу тільки сьогодні, не розповсюджується на коаліцію, що існує.

«Голова Верховної Ради не може вимагати те, що не передбачено Конституцією. Тому я впевнений у тому, що він розбереться в ситуації», – сказав бютівець.

Депутат зауважив, що при створенні нинішньої коаліції весь пакет документів був наданий, і додаткові документи не потрібні. За словами Міщенка, якщо спікер зробить оголошення про розпуск коаліції, це буде «правовим нігілізмом» і порушенням конституційних норм.

«Як тільки буде оголошено про розпуск коаліції, піде годинник на дострокові парламентські вибори», – сказав він.

Володимир Литвин попросив Раду коаліції впродовж 10 днів надати всі документи, що підтверджують існування коаліції у парламенті, зокрема 226 підписів народних депутатів.

За словами спікера, це необхідно зробити у зв’язку зі вступом в дію Регламенту Верховної Ради як закону. Як сказав Литвин, якщо відповідних документів не буде, то йтиметься про формування нової коаліції.

Recommended

XS
SM
MD
LG