Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 09:45

З Івано-Франківщини вивезли другу партію меланжу


Сьогодні зі складу ракетного палива західного оперативного командування Сухопутних військ Збройних Сил України, що поблизу Ценжева на Івано-Франківщині, до Росії відправили другу партію меланжу. Про це повідомив підполковник Тарас Грень із Західного регіонального медіа-центру Міноборони України.

За рекордно короткий термін – усього добу – в дев’ять залізничних цистерн закачали майже 470 тонн меланжу.

Усі роботи проводилися з дотриманням норм безпеки у присутності представників ОБСЄ та екологічних служб. Роботу військовослужбовців високо оцінив менеджер проекту ОБСЄ-Україна з утилізації меланжу Метью Герцен.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, після отримання спеціального дозволу за процесом закачування змогли спостерігати і студенти Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу.

Вивезення меланжу проводиться у відповідності до підписаного у березні 2008 року Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та Організацією з безпеки і співпраці в Європі щодо проекту ОБСЄ-Україна з утилізації запасів меланжу. Зі складу в Калинівці Вінницької області його вже вивезли повністю.

На Прикарпатті ще залишилося близько півтори тисячі тонн ракетного окислювача. Його вивезення планують завершити у травні.

Меланж – це багатокомпонентна суміш азотної кислоти, що використовується, як окислювач ракетного пального. Нині застосовують тверде паливо, а запаси рідкого потребують утилізації.


Recommended

XS
SM
MD
LG