Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 09:35

Папу Римського підозрюють у небажанні покарати педофіла


Газета New York Times повідомляє, що їй вдалося ознайомитися з документами, що викликають підозри в особистій причетності Папи Римського Бенедикта XVI до приховування фактів розтління малолітніх священиком Римської католицької церкви.

Як пише газета, в 1996 році кардинал Йозеф Ратцінґер, який став Папою через кілька років, не відповів на листи від американського архієпископа про священика Лоуренса Мерфі, якого звинувачували в педофілії по відношенню до 200 глухих хлопчиків у період з 1950 по 1975 роки, коли він працював у школі для глухих дітей у штаті Вісконсин.

Ватикан назвав цей випадок трагічним, але заявив, що церква вирішила не втручатися вже після того, як світські органи влади в США не стали залучати підозрюваного педофіла до відповідальності.

До Ватикану повідомлення про події дійшли в 1996 році, а в 1998 році підозрюваний помер, все ще залишаючись у сані священика.

На початку 2010 року епіцентром скандалу, пов’язаного з насильством над вихованцями католицьких шкіл та притулків, стали Ірландія й Німеччина. Більша частина фактів, які відкрились у зв’язку з цією справою, пов’язана з подіями 1960-1980-х років. У скандалі виявився замішаний і брат Бенедикта XVI, який зізнався у рукоприкладстві по відношенню до школярів.

24 березня Папа Римський прийняв відставку ірландського кардинала Джона Магі – його звинувачували в приховуванні інформації про сексуальне насильство над неповнолітніми, яке мало місце в його єпархії. Бенедикт XVI сам попросив Магі подати прохання про відставку. У минулому Магі служив особистим секретарем у трьох понтифіків поспіль, включно з Іваном Павлом II.

Recommended

XS
SM
MD
LG