Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 22:07

Сербія заявляє США, що ніколи не визнає Косова


Президент Сербії Борис Тадич повідомив у четвер, що заявив дипломатові зі США: його країна ніколи не визнає самопроголошену незалежність Косова.

Він зустрічався з заступником державного секретаря США Джеймзом Стайнберґом, який відвідує країни регіону, пізно ввечері в середу в Белграді.

За словами Тадича, Сербія наполягає на продовженні переговорів щодо Косова, щоб знайти «компромісне рішення, за якого не було б тих, хто виграв і хто програв».

Сербія, за Конституцією якої Косово і Метохія далі є автономним краєм у її складі, не визнає одностороннього проголошення державної незалежності Республіки Косово, яке вчинило в лютому 2008 року керівництво тимчасового самоврядування косовської албанської більшості.

Водночас 65 зі 192 країн світу – членів ООН, серед них і США й 22 з 27 членів ЄС, уже визнали Косово за незалежну від Сербії державу.

При цьому досі чинною залишається резолюція Ради безпеки ООН ч. 1244 від 1999 року, що підтверджує «відданість усіх країн-членів (ООН) суверенітетові й територіальній цілісності» тодішньої Союзної Республіки Югославії, правонаступницею якої є нині Республіка Сербія.

Нині Міжнародний суд, найвищий судовий орган ООН, розглядає справу про винесення «консультативного висновку» про те, чи відповідало міжнародному праву одностороннє проголошення незалежності тимчасовими органами самоврядування Косова.

На цей висновок, який, на відміну від присудів Суду, не буде обов’язковий до виконання, чекають десь протягом цього року.

Recommended

XS
SM
MD
LG