Доступність посилання

13 Грудень 2018, Київ 20:11

МЗС і «Нафтогаз» є лідерами відписок на звернення українців – дослідження


Міністерство закордонних справ і НАК «Нафтогаз України» – лідери канцелярських відписок на звернення українських громадян. Про це свідчать дані дослідження, проведеного неурядовими організація та аналітичними центрами України у рамках програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження».

За словами директора міжнародного аналітичного центру «Діксі» Олени Вітер, «в органах державної влади спрацьовує і складний процес бюрократичних процедур, і небажання дати громадськості інформацію, яка її цікавить». Так, МЗС України найчастіше «відписується загальними фразами. Або ж, подякувавши за звернення, відправляє подавача до іншої виконавчої структури», – каже Вітер.

Як повідомив директор агентства «Номос» Михайло Гончар, найбільш непрозорою є ситуація у нафтогазовому комплексі держави: «Має місце абсолютна німота і глухота в енергетичному секторі України. У цій системі особисті, корпоративні та регіональні інтереси переважають над інтересами держави, і це послаблює національну безпеку України у цілому».

На думку експертів, подібна ситуація, що склалася в українській енергетиці, суперечить положенням Брюссельської декларації 2009 року, в якій чітко визначене завдання для України – забезпечити прозорість енергетичної галузі.

Програма «Посилення впливу громадянського суспільства» започаткована минулого року. В її рамках проведений аналіз законодавства України про доступ до публічної інформації у сфері енергетики. Програма здійснена за підтримки Фонду «Відродження» та міжнародної ініціативи Revenue Watch Institute.

Recommended

XS
SM
MD
LG