Доступність посилання

ТОП новини

Українсько-російське зближення відбувається під диктовку Росії (європейська преса)


Прага – Європейські газети продовжують стежити за перебігом українсько-російського економічного зближення, котре, як зауважують чимало оглядачів, відбувається під диктовку Росії. Про це свідчать і останні переговори у Москві між Володимиром Путіним та Миколою Азаровим. Газети також пишуть про складну ситуацію в українському банківському секторі, де частка проблемних кредитів залишається рекордною для Європи. Деякі видання звертають увагу на те, що українські нелегальні мігранти є своєрідними рекордсменами при спробах незаконно потрапити на території країн Шенгенської зони.

Європейське видання «Волл Стріт Джорнал» інформує, що німецька кримінальна поліція затримала минулої п’ятниці в Берліні трьох українців і одного росіянина при спробі продати вкрадену два роки тому в Одеському музеї західного і східного мистецтва картину 16-го століття знаменитого італійця Караваджо під назвою «Поцілунок Іуди». Газета також повідомляє, що крадена картина Караваджо навіть на підпільних торгах коштує кілька мільйонів доларів, але при цьому німецька поліція відмовилася повідомити імена потенційних покупців всесвітньо відомого творіння. Ці арешти були здійсненні спеціальним підрозділом німецької кримінальної поліції за допомогою підрозділів МВС України.

Російське видання «Комерсант» інформує про перебіг вчорашніх переговорів у Москві за участі прем’єр-міністрів Росії та України. Газета цитує Володимира Путіна, котрий похвалився, що за півроку товарообіг між двома країнами зріс удвічі, та переконано стверджував, що при об’єднанні російських та українських стратегічних галузей економіки необхідно враховувати світовий ринковий досвід, коли, наприклад, в авіабудуванні вирішальна роль належить суперкорпораціям. «Комерсант» при цьому наголошує, що «очевидним є факт, коли при об’єднанні на суто ринкових засадах (а не на політичних, як зазвичай серед заклятих друзів), російський авіапром підімне під себе український, як «купа заліза пластикову модель мотодельтаплана». Видання також зауважило, що Микола Азаров погодився з такими підходами Путіна.

Інше російське видання – «Нєзавісімая газета» – публікує матеріал Тетяни Івженко про намагання росіян повністю заволодіти українським банківським сектором. У статті не лише наголошено на планах Києва позбутися націоналізованих минулою владою проблемних банків на кшталт «РодовідБанку» чи банку «Київ», але й відзначено, що західні банкіри поволі відходять із українського банківського сектору, де діяльність комерційних банків залишається збитковою, а доля проблемних кредитів у багатьох таких банках сягає 30 відсотків, що є рекордним для Європи. Тут також наголошено, що банківські структури, пов’язані з російською владою, готові потратити на зміцнення своїх позицій в банківському секторі України до 20 мільярдів доларів.

Чеська «Лідове новіни» інформує з посиланням на дані поліції, що серед нелегальних мігрантів на теренах Чехії найбільше українців, котрих нараховується близько третини з усіх лише затриманих поліцією нелегальних мігрантів, які намагаються використати Чехію для нелегального перетину кордону Шенгенської зони. У 2009 році чеська поліція затримала майже 5 тисяч таких нелегальних мігрантів. У цьому ж році до влади Чехії по шенгенські візи звернулося до пів мільйона іноземців і найбільше з них – із України, Росії та Білорусі.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG