Світові лідери побоюються, що Ємен, де колись виникла організація мусульманських радикалів, «Аль-Кайда», може поширити неспокій Аравійським півостровом і похитнути стабільність таких країн, як Саудівська Аравія, які є головними постачальниками нафти у світі. Саудівська Аравія має близькі стосунки із 23-мільйонним Єменом, збіднілою країною, насиченою зброєю.
Вашингтон попереджає сирійського президента
У Сирії місцеві активісти заявляють, що сили безпеки у містечку Растан вбили щонайменше 15 людей. Загалом, за їхніми даними, в цьому місті за останніх три дні загинули 60 осіб. А з того часу, як в середині березня в країні розпочалися масові протести, активісти нарахували понад тисячу загиблих, щонайменше 25 із них – діти.
Державний секретар США Гілларі Клінтон закликала президента країна Башара Ассада піти з посади через неспроможність зупинити насильство.
«Якщо він неспроможний зупинити насильство проти власного народу, розпочати змістовні кроки щодо реформ, то він має піти і не заважати. І кожного дня, коли він залишається в офісі, а насильство триває, він практично робить цей вибір неминучим», – зазначила Клінтон.
Оглядачі вважають, що слова Гілларі Клінтон більше звернені до Росії, Китаю та арабських країн, яких Сполучені Штати закликають проявити солідарність у намаганні засудити репресії сирійського уряду.
Тим часом Росія не змінює своєї позиції. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров закликав сирійську опозицію не дестабілізувати країну, а західні держави, не провокувати ситуацію заради «зміни режиму».