Доступність посилання

ТОП новини

Президент США: наша економіка потребує негайного поштовху...


Барак Обама
Барак Обама

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах президент Барак Обама закликав закoнодавців у Конгресі затвердити його план створення нових робочих місць. Він пропонує витратити близько 450 мільярдів доларів, а отримати ці гроші, обкладаючи додатковими податками багаті родини. Обама обстоював свій план на прес-конференції для журналістів у Білому домі.

Тон президента Барака Обами на прес-конференції був наступальним. Він вимагав, щоб республіканці, що становлять переважну більшість у Палаті представників Конгресу, проголосували за пакет запропонованих Білим домом заходів або принаймні вказали пункт за пунктом, що саме їх не влаштовує у пропозиції президента.

Обама вперше виклав свій план кілька тижнів тому. Пакет заходів передбачає асигнування обсягом 447 мільярдів доларів на розбудову інфраструктури, ремонт мостів, автострад, будівництво шкіл тощо. Гроші під цей план передбачається отримати завдяки підвищенню податків на мільйонерів та на заможні родини, заробітки яких перевищують 250 тисяч доларів на рік.

Обама стверджує, що новий законопроект допоможе Америці вийти з рецесії, зменшити безробіття, яке нині охоплює 14 мільйонів осіб, це понад 9 відсотків робочої сили країни. За підрахунками Білого дому, пакет заходів створить 1 мільйон 900 тисяч робочих місць і збільшить обсяг економіки на 2 відсотки.

Відколи президент запропонував цей пакет, він їздить по штатах, обстоюючи його. На прес-конференції Обама робив наголос саме на цьому.

«Люди потребують допомоги негайно. Наша економіка потребує поштовху негайно... Проблеми, що їх нині має Європа, можуть негативно вплинути на нашу економіку саме нині, коли вона послабшала. Але законопроект про робочі місця може запобігти новому лиху у випадку, якщо погіршиться ситуація в Європі. Це дасть поштовх зростанню економіки і дасть людям роботу. Так вважають незалежні економісти, не політичні діячі, не члени моєї адміністрації, а незалежні експерти. Вони кажуть, що цей законопроект допоможе економіці й середньому класові по всій Америці», – заявив Обама.

Конгрес не гарангтує підтримки планові Обами

Обамі поки що не вдалося переконати республіканців.

«Якщо мета законопроекту – створення нових робочих місць, то до чого тут збільшення податків?» – запитує сенатор Мітч МакКоннелл, лідер республіканської меншості у верхній палаті Конгресу.

Не лише республіканці, а й деякі демократи в Сенаті виступають проти підвищення податків для тих, чиї річні заробітки становлять понад 250 тисяч доларів. Зокрема, сенатор Геррі Рід, лідер демократичної більшості, підготував свій варіант законопроекту, який передбачає підвищення податку на 5% лише для тих, хто заробляє більше мільйона доларів на рік.Таким чином, каже Рід, ми покриємо видатки на пакет стимулів.

Щодо інших тем, то Обама висловив надію на те, що європейські лідери матимуть «чіткий, конкретний план дій» виходу з фінансової кризи на час листопадової наради Групи 20 багатих і розвинених держав.

Обама також критикував Китай за маніпулювання вартістю власної валюти і піратську практику китайських компаній щодо американських технологій.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG