Доступність посилання

ТОП новини

«Друзі Сирії» вимагають зупинення насильства й нових санкцій


Міжнародна конференція «друзів Сирії» за участі понад 60 країн, західних та арабських, закликала в п’ятницю владу Сирії негайно покласти край насильству в країні, щоб вільно і безперешкодно допустити до потерпілих гуманітарну допомогу, і посилити санкції проти режиму авторитарного президента Башара аль-Асада.

Учасники конференції, що відбулася в Тунісі, в підсумковій декларації заявили також, що домагатимуться від сирійського режиму зупинення всіх актів насильства втіленням старих санкцій і запровадженням нових, серед яких можуть бути заборони на подорожі, замороження активів, припинення закупівель нафти, зупинення інвестицій, обмеження дипломатичних зв’язків чи ембарго на постачання зброї владі Сирії.

«Друзі Сирії» також заявили про визнання Сирійської національної ради, яка є найбільшим об’єднанням опозиційних сил, за «законного представника сирійців, які прагнуть мирних демократичних змін», що вважають півкроком до повного перенесення офіційного визнання до опозиції з нинішньої влади.

Натомість у декларації не згадується можливість зовнішнього воєнного чи й миротворчого втручання або надання зброї опозиції і висловлена підтримка мирній передачі влади в Сирії.

Деякі з арабських країн домагалися значно суворіших рішень, і делегація Саудівської Аравії залишила конференцію, назвавши її «бездіяльною».

Так само висловили невдоволення й представники Сирійської національної ради, які заявили агентствам, що конференція «не сповнила сподівань сирійського народу»: опозиція сподівалася хоча б на заклик створити безпечні коридори й зони заборони польотів літаків влади.

На конференції, зокрема, державний секретар США Гілларі Клінтон різко скритикувала за підтримку сирійського режиму Росію й Китай, які не взяли в ній участі, а раніше голосували проти ухвалення резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо Сирії, а перед тим заветували резолюцію Ради безпеки ООН.

А міністр закордонних справ Франції Ален Жуппе заявив, що Європейський Союз із понеділка заморозить активи центрального банку Сирії.

Раніше в п’ятницю дипломати Європейського Союзу повідомили, що визначили сімох сирійських урядовців, на яких мають накласти санкції ЄС через жорстоке придушення владою Сирії протестів проти неї.

Також у п’ятницю організація Сирійського арабського Червоного Півмісяця почала евакуацію перших поранених із міста Хомса, яке вже 21 день зазнає обстрілів владних сил. Із району міста Баба-Амр, який контролює опозиція і за який точаться бої, вивезли кількадесят людей, але не змогли евакуювати двох поранених там іноземних журналістів і тіла двох загиблих. Влада Сирії відразу ж звинуватила опозицію, що та, мовляв, відмовилася видати їх Червоному Півмісяцеві, який у мусульманських країнах із символічно-релігійних міркувань відіграє роль Червоного Хреста.

Тим часом сирійська опозиція завила в п’ятницю, що цього дня в актах насильства по всій країні загинули ще не менш як 50 людей. Ці дані не підтверджені з незалежних джерел через суворі обмеження на журналістську діяльність, які запровадила влада Сирії.

За оцінками сирійських правозахисників, базованих у Лондоні, кількість жертв збройного придушення силовими структурами сирійської влади виступів опозиції, що розпочалися в Сирії в березні минулого року, перевищила 7 тисяч 600 людей.
XS
SM
MD
LG