Доступність посилання

ТОП новини

Українці, можливо, були на борту вертольота, що розбився в Румунії – речник МЗС


Речник МЗС Олександр Дикусаров
За повідомленнями з Румунії та Молдови, п’ять українських пілотів загинули в східній частині Румунії в четвер, коли вертоліт, на борту якого вони перебували, розбився поблизу села Острав на річці Дунай.

Міністр транспорту Молдови Анатолій Шалару каже, що вертоліт належав приватній молдовській фірмі «Pecotox». За його словами, вертоліт прямував до Туреччини, де компанія має контракт на використання вертольотів для операцій з літнього пожежогасіння. Румунський авіадиспетчер Богдан Дончу говорить, що вертоліт, який впав, був одним із двох, які вилетіли разом із Кишинева до Туреччини в четвер. За його словами, другий вертоліт приземлився невдовзі після аварії. Генеральний прокурор Румунії почав розслідування аварії.

Речник МЗС Олександр Дикусаров повідомив Радіо Свобода, що Міністерство не має підтвердження щодо наявності українців на борту:

«Міністерство закордонних справ України дало термінове доручення посольству України в Молдові та в Румунії - перевірити інформацію щодо падіння гелікоптера з українцями на борту. Поки що, на жаль, ми не отримали інформації , але є доручення терміново з’ясувати, що і як. Ми маємо спиратися лише на факти, а фактів поки що немає, ми їх очікуємо від компетентних органів, відповідно, Молдови та Румунії, оскільки мова йде про те, що цей гелікоптер належав молдовській стороні, а розбився в Румунії. Тобто, тут задіяні дві країни, і ми від компетентних органів двох країн маємо отримати інформацію – у першу чергу, від Молдови, бо саме вони володіють інформацією щодо списків членів екіпажу», – повідомив у четвер увечері речник МЗС Радіо Свобода.
XS
SM
MD
LG