Доступність посилання

ТОП новини

ООН дає Суданові і Південному Суданові дві доби на замирення


Рада безпеки ООН одноголосно схвалила сьогодні резолюцію, якою дає Суданові і Південному Суданові 48 годин на те, щоб зупинити бойові дії і почати мирні переговори.

Резолюція, яку розробили США, закликає обидві країни, які розділилися минулого року, «негайно» припинити всі бойові дії і вивести свої війська на свої території, а протягом 48 годин подати Африканському союзові і Раді безпеки ООН письмові зобов’язання. Самі мирні переговори, як передбачає резолюція, мають початися за посередництва Африканського союзу протягом двох тижнів.

Якщо якась зі сторін не виконає резолюції, Рада безпеки пригрозила «додатковими заходами».

Південний Судан став незалежною державою в липні минулого року, відокремившись від Судану за результатами референдуму на півдні, в якому за це висловилися майже 99 відсотків його учасників. Судан відразу визнав незалежність нового сусіда, але незабаром між ними виникло кілька економічних і територіальних конфліктів, пов’язаних переважно з поділом об’єктів нафтовидобувної галузі і територій зі значними покладами нафти, які від початку квітня перетворилися на збройні сутички.
XS
SM
MD
LG