Доступність посилання

ТОП новини

У Сирії відбуваються парламентські вибори посеред закликів до бойкоту


У Сирії сьогодні відбуваються вибори парламенту на тлі закликів опозиції до їхнього бойкоту і повідомлень про все нові випадки насильства попри перемир’я.

За 250 місць у парламенті змагаються 12 партій, серед них члени владного блоку на чолі з партією «Баас» і сім новостворених.

Значна частина опозиції називає ці вибори «бутафорськими» й напередодні закликала бойкотувати їх.

Вибори, що були спершу призначені на травень минулого року, та через повстання кілька разів відкладалися, є першими, фактично, багатопартійними за зміненої Конституції Сирії, з якої вилучили статтю, що Арабська соціалістична партія «Баас» є «керівною силою держави і суспільства»; попередні 40 років у країні були дозволені тільки партії «Національного прогресивного фронту», створеного навколо «Баас».

Тим часом сирійські правозахисники, які базуються в Лондоні, повідомляють, що за сьогодні урядові війська вбили в Сирії не менш як сім цивільних людей. Загалом, стверджують вони, з 12 квітня, від початку чинності режиму припинення вогню між урядовими військами і силами опозиції, який весь час порушується, в Сирії загинули вже понад 600 людей. Це число не має підтверджень із незалежних джерел.

За останніми наразі оцінками ООН, оприлюдненими ще понад місяць тому, в перебігу протестів проти влади авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада та їхнього придушення, які тривають уже 14 місяців, у країні на той час загинуло вже понад дев’ять тисяч людей.
XS
SM
MD
LG