Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпродзержинську створили організацію для охорони цвинтаря жертв Голодомору


У Дніпродзержинську створили громадську організацію «Романківські дзвони», яка покликана охороняти й опікуватись єдиним у місті вцілілим цвинтарем жертв Голодомору. Про реєстрацію нової організації повідомили у середу в Дніпродзержинському міськвиконкомі.

Організація також має намір домогтись установлення на території цвинтаря пам’ятного знаку та реєстрації кладовища як культурно-історичного об’єкта. Головою об’єднання стала Людмила Циганок, місцева жителька, яка вже кілька років активно захищає кладовище.

Як з’ясувалося, в області немає жодного офіційного органу, що займався б охороною цвинтарів, статус яких поки не визначений.

Досі цвинтарем опікувалось кілька місцевих жителів-ентузіастів. Людмила Циганок з родиною взяла землю в оренду і обнесла цвинтар парканом, щоб захистити від нових поховань.

Торік у Дніпродзержинську виявили досі невідоме, перше в місті, поховання жертв Голодомору. Старе кладовище обростає новими могилами – майже половину його вже знищили. Місцева влада тоді заявляла, що немає твердих доказів, що це поховання саме 1933 року. Натомість у Дніпродзержинському музеї історії міста фахівці підтвердили: йдеться саме про жертв Голодомору.
XS
SM
MD
LG