Доступність посилання

ТОП новини

Держдепартамент США відзначає «нестабільність» після «арабської весни»


Державний департамент США у своій щорічній доповіді про дотримання прав людини у світі назвав «натхненними» народні виступи у країнах Близького Сходу і Північної Африки, під час яких громадяни Тунісу, Єгипту, Лівії, Бахрейну, Ємену та Сирії вимагали більшої економічної свободи та можливості участі в політичному житті своїх країн.

Водночас американське зовнішньополітичне відомство відзначає, що «зміни часто створюють нестабільність, перш ніж призводять до більшої поваги засад демократії та прав людини».

У контексті України в доповіді наголошується, що найбільш серйозні порушення прав людини в Україні у 2011-му році – «це політично мотивовані затримання, суд і засудження колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, разом з вибірковим переслідуванням інших високопоставлених членів її уряду».

У звіті також відзначається, що загалом рівень дотримання прав людини залишається на вкрай низькому рівні у багатьох країнах. У цьому ряду називають Іран, Туркменістан, Узбекистан і Білорусь. Водночас у Єгипті і Киргизстані відбулися історичні вибори, які були визнані в цілому вільними і справедливими.
XS
SM
MD
LG