Доступність посилання

ТОП новини

Олланд і Путін: Тимошенко «не місце у в’язниці»


Володимир Путін (л) і Франсуа Олланд (п) на прес-конференції в Парижі ввечері 1 червня 2012 року
Президент Франції Франсуа Олланд заявив у п’ятницю після зустрічі зі своїм колегою з Росії Володимиром Путіним у Парижі, що вони розмовляли, серед іншого, і про становище в Україні, зокрема, щодо колишнього Прем’єр-міністра, ув’язненої Юлії Тимошенко, і обидва дійшли одного висновку: «її місце не у в’язниці».

Зі свого боку, Путін, як наводить його слова прес-служба Кремля, заявив на спільній прес-конференції, що російські юристи «ретельно проаналізували» і російське, і міжнародне, і українське законодавство перед підписанням газових контрактів, за які нині засуджена Тимошенко, і запевнив, що Росія «ніколи не підписує контрактів, які суперечать законам країни-контрагента».

Він також повторив уже висловлену раніше пропозицію перевезти Тимошенко до Росії, якщо буде потреба, «для лікування, як мінімум».

Путін також виступив проти бойкоту української частини Євро-2012 з політичних міркувань. За його словами, він «категоричний супротивник» поєднання спорту і політики.

Але Олланд наголосив, що він проти спортивних бойкотів, але сказав своїм членам уряду, що нині не час вирушати до України на чемпіонат Європи з футболу.

У Франції раніше заявили, що жоден член уряду країни не приїде на матчі чемпіонату Європи з футболу до України з огляду на занепокоєння щодо європейських цінностей в Україні, особливо у світі становища навколо Юлії Тимошенко.

Колишнього Прем’єр-міністра України засудили на сім років ув’язнення за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів із Росією 2009 року. Нині в Україні заявляють, що ціна за тими контрактами неринкова і завищена, чи не найвища в Європі, і домагаються їхнього перегляду. Росія заявляє натомість, що контракти з такою високою ціною цілком законні і задовольняють її, тож підстав для перегляду немає.
XS
SM
MD
LG