Доступність посилання

ТОП новини

МЗС вважає невиправдано суворим вирок для українців у Лівії


Олег Волошин, директор Департаменту інформаційної політики МЗС України
МЗС вважає невиправдано суворим вирок для українських громадян у Лівії, які ремонтували військову техніку на користь режиму Муаммара Каддафі.
Про це на брифінгу повідомив керівник Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

МЗС вважає, що вирок для 19 українських громадян у Лівії є невиправдано жорстким і таким, «що не відповідає реальному обсягу і вазі тих дій, які ці люди робили в Лівії», – сказав Волошин.

Він зауважив, що ці українські громадяни дійсно причетні до ремонту військової техніки, але вони не були причетні безпосередньо до військових дій, вони ні в кого не стріляли, вони не причетні до загибелі чи поранення лівійських громадян.

Він повідомив, що у цій справі сьогодні МЗС викликало посла Лівії в Україні, якому була доведена ця позиція України.

«Ми розраховуємо, що будуть забезпечені усі їхні права на медичне обслуговування, на гідне ставлення», – сказав Волошин.

4 червня відбулося засідання військового суду Тріполі у справі 19 громадян України, двох громадян Росії і трьох громадян Білорусі. За результатами засідання суд підтвердив обвинувачення, висунуті лівійською прокуратурою, і визнав їх «винними в участі у ремонті військової техніки для режиму Каддафі, що використовувалася проти лівійського народу». Відповідно до судового вердикту, один громадянин Росії засуджений до довічного ув’язнення, решта затриманих, засуджені до позбавлення волі строком на 10 років.
XS
SM
MD
LG