Доступність посилання

ТОП новини

Британська поліція вимагає від Ассанжа «здатися»


Посольство Еквадору в Лондоні, фото 20 червня 2012 року
У Великій Британії поліція передала в четвер засновникові проекту WikiLeaks Джуліанові Ассанжу повістку з вимогою з’явитися до поліційної дільниці для початку процедури його екстрадиції до Швеції.

Повістку передали до посольства Еквадору в Лондоні, де нині переховується Ассанж, чекаючи на відповідь еквадорської влади на його прохання про притулок у намаганні уникнути цієї екстрадиції.

За словами поліції, така повістка стандартна в справах про екстрадицію, яка є першим кроком у процесі власне фізичної видачі до іншої держави.

Поліція вже попереджала, що переховування Ассанжа в дипломатичному представництві є порушенням умов застави, під яку він був звільнений на час розгляду в британських судах справи про його видачу до Швеції, і що його негайно арештують за це, як тільки він залишить територію посольства.

Минулого тижня Ассанж, громадянин Австралії, попросив притулку в Еквадору після того, як два тижні тому Верховний суд Великої Британії остаточно відхилив усі спроби зупинити його екстрадицію до Швеції, де його звинувачують у сексуальних злочинах. Сам засновник WikiLeaks, затриманий у Великій Британії за шведським ордером іще в грудні 2010 року, вважає себе невинним, а своє переслідування – політично мотивованим.

Попередніми кількома роками сайт WikiLeaks опублікував сотні тисяч таємних документів різноманітних відомств США, в першу чергу Пентагону й Держдепартаменту, а також численні конфіденційні документи, що стосуються інших країн.
XS
SM
MD
LG