Доступність посилання

ТОП новини

Обраний президент Єгипту склав символічну присягу перед інавгурацією


Мохаммед Мурсі на п’ятничній молитві в мечеті в Каїрі перед виступом перед прихильниками 29 червня 2012 року
Новообраний президент Єгипту, поміркований ісламіст Мохаммед Мурсі виступив у п’ятницю перед десятками тисяч своїх прихильників у столиці Каїрі напередодні своєї інавгурації і символічно привів сам себе до президентської присяги.

Він пообіцяв, що за його влади Єгипет буде «цивільною державою», і віддав шану всьому єгипетському народові, і мусульманам, і християнам, яких він разом назвав «джерелом влади і легітимності».

Зібрання під гаслом «День передачі влади» на площі Тахрір у центрі міста, що була останнім часом місцем багатьох демонстрацій і акцій протесту, організував рух «Мусульманське братство», з якого походить Мурсі.

Мурсі має офіційно скласти президентську присягу в суботу перед Вищим конституційним судом Єгипту.

Як очікують, обійнявши посаду, він муситиме змиритися з тим, що значну частину владних повноважень залишать за собою військові, які керують країною від самої відставки попереднього президента Хосні Мубарака в лютому минулого року.

Вища рада Збройних Сил, і передавши Мурсі повноваження голови держави, залишить за собою всю законодавчу діяльність, яку вона сама перебрала на себе своїм власним конституційним декретом після того, як прихильний до військових Вищий конституційний суд проголосив нелегітимність обраного щойно на початку року парламенту Єгипту, в якому переважали ісламісти – помірковані і радикальні.
XS
SM
MD
LG