Доступність посилання

ТОП новини

У Сирії і влада, і опозиція критикують міжнародний план


Сирійські опозиційні організації скритикували в неділю новий мирний план міжнародної спільноти, який передбачає створення тимчасового уряду в Сирії шляхом переговорів між представниками і влади, і опозиції.

Представник Сирійської національної ради, яка об’єднує провідні опозиційні групи, Бурган Галіюн, назвав «посміхом» цю ідею, щоб, за його словами, сирійці йшли на переговори зі своїм «катом», маючи на увазі авторитарного президента Башара аль-Асада.

Офіційна речниця Сирійської національної ради Басма Кадмані висловилася обережніше і сказала, що в плані є «кілька позитивних елементів».

Із критикою міжнародного плану виступили в неділю в Сирії і урядові чи проурядові засоби інформації.

У суботу група провідних держав світу і сусідів Сирії на своїй зустрічі в Женеві узгодила план політичних змін для Сирії, що мають на меті покласти край 16 місяцям кровопролиття в цій країні. План залишає відкритим питання, чи зможе брати в ньому участь президент Асад, – за повідомленнями, таку можливість передбачили за наполяганням Росії.

За планом, у Сирії має бути створений перехідний уряд, який керуватиме країною на час розробки нової конституції й виборів. Спеціальний представник ООН і Ліги арабських держав у справах Сирії Кофі Аннан, який скликав зустріч у Женеві і запропонував цей план, сказав, що до такого уряду «можуть увійти» представники і опозиції, і нинішньої влади, але тільки якщо вони самі погодяться на це.

Тим часом у неділю повідомляють про нові акти насильства в Сирії. Зокрема, за даними сирійських правозахисників, які базуються в Лондоні, лише за першу половину дня в боях і сутичках у різних місцях Сирії загинула не менш як 21 людина. Ці дані не перевірені з незалежних джерел.
XS
SM
MD
LG