Доступність посилання

ТОП новини

Справа LB.ua – це не приватне обвинувачення, зазначають у прокуратурі


Володимир Ландік та його син Роман
У прокуратурі Києва наголошують, що обвинувачення за фактом порушення таємниці листування народного депутата України Володимира Ландіка (Партія регіонів) інтернет-виданням LB.ua не має приватного характеру.

«Ця справа не є справою приватного обвинувачення, тому прокуратура Печерського району ухвалила рішення відповідно до закону», – йдеться в повідомленні відділу зв’язків зі ЗМІ прокуратури міста.

У прес-службі зазначають, що органи прокуратури зобов’язані реагувати на заяви про злочин, а в разі підтвердження обставин, викладених у заяві, ухвалювати відповідні процесуальні рішення.

«Наголошуємо, що Ландіку роз’яснили положення статті 63 Конституції України та попередили про кримінальну відповідальність за надання завідомо неправдивої інформації про злочин», – інформує прокуратура.

«Зазначеною публікацією (в LB.ua) підірвано мій авторитет і ділову репутацію як державного діяча», – цитує прокуратура пояснення Ландіка.

Депутат Ландік звернувся до прокуратури Печерського району Києва з вимогою порушити кримінальну справу щодо низки журналістів інтернет-видання LB.ua. Органи прокуратури Печерського району Києва проводили перевірку заяви депутата про порушення його прав одним з інтернет-видань.

Шеф-редактор видання Соня Кошкіна в ефірі ток-шоу «Шустер Live» скайпом сказала, що заява В.Ландіка – «це лише привід розібратися з нашим засобом масової інформації і зі мною особисто». «Депутата обурила публікація від 18 листопада 2011 року «Ландік-старший рятує сина за допомогою технологів і «правильних» коментарів на сайтах», – наголошується в повідомленні інтернет-видання.

Згодом Ландік відмовився від своїх претензій, конфлікт був вичерпаний. Пізніше прокуратура Києва спростувала факт порушення кримінальної справи стосовно інтернет-видання LB.ua, про що повідомило видання з посиланням на власні джерела.

18 липня прокуратура Києва повідомила, що прокуратура Печерського району порушила кримінальну справу за фактом порушення таємниці листування народного депутата України Володимира Ландіка (Партія регіонів) інтернет-виданням LB.ua.
XS
SM
MD
LG