Доступність посилання

ТОП новини

У Сімферополі відбувається Курултай кримських татар


Під час сесії Курултаю
У Сімферополі в суботу розпочалася 4-а сесія Курултаю, загальнонаціонального з’їзду кримськотатарського народу, 5-го скликання, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Ключовим, на думку оглядачів, питанням його порядку денного є пункт про участь кримських татар у майбутніх виборах Верховної Ради України та підтримку однієї з політичних сил.

Серед інших питань – вибори делегатів Курултаю кримськотатарського народу за новою системою, яка передбачає прямі вибори на загальнонаціональний з’їзд, про кримськотатарський національний гімн та обрання нового складу виборчої комісії з виборів делегатів Курултаю.

Роботу з’їзду благословив муфтій мусульман Криму хаджі Еміралі Аблаєв, який також привітав делегатів і гостей зі священним місяцем Рамазан, що розпочався напередодні.

У роботі Курултаю беруть участь близько 200 делегатів, представники української влади і громадськості, а також гості і дипломати з 5 країн – Росії, США, Туреччини, Азербайджану і Румунії.

На початку роботи Курултаю близько сотні кримських татар, які називали себе прихильниками Партії регіонів і Президента Віктора Януковича, пікетували приміщення, де проходить з’їзд. Деякі з них силою намагалися прорватися всередину будівлі, але їх зупинила міліція.
XS
SM
MD
LG