Доступність посилання

ТОП новини

Пенітенціарна служба: посла ЄС і не збирались інформувати про побачення з Тимошенко


Державна пенітенціарна служба заявила в четвер, що, надавши дозвіл засудженій колишньому Прем’єр-міністрові Юлії Тимошенко на її прохання на побачення з головою представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануелем Пінту Тейшейрою, вважає, що для написання такої заяви колишня прем’єр мала підстави і попередні домовленості з особами, про побачення з якими вона просила.

Керівництво пенітенціарної служби не зобов’язане інформувати про такі рішення нікого, крім особи, яка звернулася з заявою; Тимошенко про це повідомили одразу, Тейшейра з проханням про побачення з Тимошенко не звертався, мовиться в повідомленні.

Крім того, пенітенціарна служба нагадала, що Тимошенко отримала дозвіл на побачення в середу з Тейшейрою, а також із її заступником на чолі партії «Батьківщина» Олександром Турчиновим як виняток, бо за два з половиною місяці перебування в лікарні вона мала 19 побачень (без урахування зустрічей із захисниками) при тому, що Кримінально-виконавчий кодекс чітко визначає кількість побачень для засуджених: одне короткострокове побачення з родичами та іншими особами протягом місяця і одне тривале побачення – один раз протягом трьох місяців із близькими родичами.

У середу представництво ЄС в Україні заявило, що не отримувало офіційного повідомлення від органів влади України про дозвіл голові представництва зустрітися з ув’язненою Тимошенко і про його можливу дату, в відповідь на заяву Державної пенітенціарної служби, що Тейшейра не прибув на побачення з колишнім прем’єром.

У вівторок пенітенціарна служба, яка спершу інформувала, що відмовила в цій зустрічі, повідомила, що врешті дозволила її як виняток. При цьому про можливу дату зустрічі нічого не повідомляли.
XS
SM
MD
LG