Доступність посилання

ТОП новини

Полянський: боюся, що місцеві депутати складатимуть розклади уроків (ВІДЕО)


Полянський: боюся, що місцеві депутати складатимуть розклади уроків
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Витяг із ефіру програми «Ми разом»

Мовний закон може завдати «руйнівного» удару по системі освіти. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив директор Центру освітнього моніторингу, колишній заступник міністра освіти Павло Полянський.

Він наголосив, що найбільшу небезпеку несуть статті 20 («Мова освіти») і 21 («Мова у сфері науки») та прикінцеві положення закону «Про засади державної мовної політики».

«Ми завжди говорили, що батьки у незалежній Україні завжди обирали для своїх дітей мову навчання. Те, що в Україні близько 1130 шкіл із російською мовою викладання, 84 з румунською, 63 з угорською, 15 з кримськотатарською, 6 з молдовською та 5 із польською, – це ж з’явилося не після 3 липня і не внаслідок 3 липня», – зазначив експерт.

«Що нового в цьому законі? Там є дві речі: по-перше, що можна впродовж навчання передумати і змінити вподобання, і, по-друге, там є припис, що кількість навчальних годин для вивчення мов національних меншин будуть встановлювати депутати місцевих рад. Я собі уявляю в цілому якісний склад цієї влади. Я страшенно боюся, що депутати місцевих рад почнуть розклади уроків складати», – зауважив Полянський.
XS
SM
MD
LG