Доступність посилання

ТОП новини

Туреччина пропускає вірменський літак до Сирії після перевірки


В Алеппо, де живе найбільша в Сирії вірменська громада, точаться бої з урядовими військами опозиції проти президента Башара аль-Асада (на портреті), фото 9 жовтня 2012 року
Туреччина дозволила в понеділок вірменському літакові з вантажем гуманітарної допомоги для Сирії продовжити політ після перевірки цього вантажу, повідомили сьогодні турецькі урядовці.

При цьому в міністерствах закордонних справ і Туреччини, і Вірменії підтвердили, що така перевірка була запланована і наперед узгоджена.

Літак із Вірменії з гуманітарним вантажем до сирійського міста Алеппо приземлився цього ж дня в місті Ерзурумі на сході Туреччини для перевірки цього вантажу. В Алеппо, де вже кілька місяців точаться тяжкі бої між урядовими військами Сирії і силами збройної опозиції, живе найбільша в Сирії вірменська громада.

Туреччина, яка запровадила раніше власне ембарго на постачання зброї до Сирії, останнім часом посилила зусилля з метою не допустити використання її повітряного простору для транспортування озброєнь до Сирії. Минулого тижня Туреччина примусово посадила на своїй території сирійський пасажирський літак рейсом із Москви, з якого вилучила частину вантажу – обладнання для радарів протиповітряної оборони.
XS
SM
MD
LG