Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Греції виправдав журналіста, який оприлюднив власників швейцарських рахунків


Суд у Греції виправдав у четвер грецького журналіста, відомого своїми розслідуваннями, який оприлюднив список греків, які, за його словами, мають мільйони євро на таємних рахунках у Швейцарії.

Журналіст Костас Ваксеваніс заявив, що оприлюднив цей список після того, як влада країни два роки зволікала з початком розслідувань щодо можливого уникнення податків.

Його арештували наприкінці минулого тижня після публікації списку і звинуватили в порушенні права особи на недоторканність приватного життя.

За повідомленнями, список склав працівник швейцарського банку HSBC, а влада Греції отримала його ще 2010 року від тодішнього міністра фінансів Франції Крістін Лаґард, яка нині очолює Міжнародний валютний фонд. У списку – імена понад двох тисяч греків, зокрема, відомих підприємців і політиків, які, як стверджувалося, тримали на рахунках у тому банку загалом близько двох мільярдів євро станом на 2007 рік.

На уряд Греції, яка потерпає від глибокої бюджетної кризи, наростає тиск із вимогами розслідувати повідомлення про широкомасштабні уникнення податків.
XS
SM
MD
LG