Доступність посилання

ТОП новини

Адвокати Лазаренка хочуть просити про допомогу соратників Тимошенко


Американський адвокат колишнього українського прем’єра Павла Лазаренка сказав у п’ятницю Радіо Свобода, що має намір залучити соратників Юлії Тимошенко до свідчень, що його клієнтові загрожуватиме небезпека, коли він повернеться зі США в Україну.

За словами Данієла Горовіца, команда Тимошенко, зокрема, її захисники, можуть допомогти переконати американського імміграційного суддю в тому, що в Україні панує «терор».

Данієл Горовіц як аргумент в американському імміграційному суді збирається навести і ситуацію з колишнім майором Державної охорони Миколою Мельниченком.

«Мельниченко раніше говорив зі мною про справу Щербаня і розповів про записи, згідно з якими президент Кучма збирався звинуватити Лазаренка у вбивстві Євгена Щербаня, його обмовити. Я, можливо, маю деякі з цих записів. Той факт, що Мельниченка тримали під вартою в Україні, а тепер випустили, щоб звинувачувати Лазаренка, для мене є абсолютним доказом того, що Мельниченкові завдавали тортур», – заявив Горовіц.

Захисники Лазаренка також збираються звернути увагу американського імміграційного судді і на те, як оцінюють ситуацію в Україні американські дипломати.

«Коли держсекретар публічно робить заяву, фактично атакує українську владу за утримання політичних в’язнів, я не думаю, що Гілларі Клінтон, чи Барак Обама, чи Ромні, хто б не виграв, візьмуть провідну політичну фігуру і віддають акулам», – заявив Горовіц.

У четвер у попередньому інтерв’ю Радіо Свобода адвокат сказав, що Лазаренко хоче повернутися в Україну, але нині там його можуть убити чи завдати йому тортур.

1 листопада Павла Лазаренка випустили з американської федеральної тюрми, де він провів понад вісім років за відмивання грошей і здирництво. Тепер він перебуває під вартою в американській імміграційній службі у Каліфорнії, а адвокати Лазаренка збирають аргументи проти його депортації в Україну. За оцінкою Горовіца, розгляд справи може зайняти місяці.

В Україні Павла Лазаренка звинувачують, зокрема, у причетності до вбивства народного депутата Євгена Щербаня у 1996 році, він це відкидає.

Миколу Мельниченка в Україні підозрюють у розголошенні державної таємниці та інших службових злочинах. 24 жовтня його затримали в київському аеропорту «Бориспіль», а 26 жовтня випустили під заставу. Мельниченко заявив, що Лазаренко є замовником убивства Щербаня.
XS
SM
MD
LG