Доступність посилання

ТОП новини

У Росії набули чинності нові закони про держзраду і штрафи для «іноземних агентів»


У Росії сьогодні після офіційної публікації набула чинності низка законів, які, зокрема, стосуються розширення понять державної зради чи запроваджують штрафи за порушення закону про некомерційні організації.

Закон про зміни до Кримінального і Кримінально-процесуального кодексів, серед іншого, передбачає значно розширити статті про державну зраду чи про розголошення державної таємниці. За ним державною зрадою має стати надання фінансової, матеріально-технічної, консультаційної та іншої допомоги не тільки іноземним державам, а й міжнародним організаціям.

Закон про зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення встановлює значні штрафи за порушення раніше ухваленого закону про некомерційні організації, відомого як «закон про іноземних агентів». Максимальний штраф за такі порушення, зокрема, за те, що некомерційна організація, яка отримує фінансування з-за кордону і бере участь у політичній діяльності, не зареєструвалася як «іноземний агент», може скласти до 500 тисяч рублів (майже 130 тисяч гривень).

Правозахисники наголошували, що розширення поняття державної зради і розголошення державної таємниці повертає Росію «не просто в радянське, а у сталінське минуле». Провідні російські правозахисні організації, які отримують фінансову допомогу з-за кордону, вже також заявляли, що бойкотуватимуть вимоги закону про «іноземних агентів».

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG