Доступність посилання

ТОП новини

Путін знову звинуватив одну з Pussy Riot в антисемітизмі, проти якого та протестувала


Володимир Путін і Анґела Меркель на зустрічі у Кремлі, 16 листопада 2012 року
Президент Росії Володимир Путін у перебігу зустрічі з канцлером Німеччини Анґелою Меркель у Москві звинуватив сьогодні одну з учасниць жіночого феміністського панк-гурту Pussy Riot у скоєнні «антисемітського акту», який насправді був виступом проти антисемітизму.

Відповідаючи на сумніви, які висловила Меркель щодо дворічного терміну ув’язнення двом учасницям гурту, Путін заявив, що одна з них раніше «повісила опудало єврея і сказала, що від таких людей треба очистити Москву».

Раніше Путін уже вдавався до цього ж звинувачення в інтерв’ю, яке він дав у вересні цього року російському телеканалові мовлення на закордон RT.

Насправді одна з нинішніх засуджених учасниць Pussy Riot Надія Толоконнікова ще до вступу до цього гурту, 2008 року, на той час у складі протестної арт-групи «Війна» взяла участь в інсценуванні «страти» гастарбайтерів і гомосексуалістів, один із яких, за словами організаторів акції, мав символізувати «єврея». Ця акція була протестом проти ксенофобської, гомофобської й антисемітської позиції низки російських політиків. Зокрема, заявляли в арт-групі, акція була «подарунком» тодішньому мерові Москви Юрієві Лужкову, відомому своїм нетерпимим ставленням до нелегальних мігрантів і представників сексуальних меншин.
XS
SM
MD
LG