Доступність посилання

ТОП новини

Україна і США узгодили тематику наступного навчання «Сі Бриз»


Учасники початкової конференції з планування українсько-американського навчання «Сі бриз-2013» узгодили тематику навчання і визначили пріоритетні навчальні завдання для його учасників, повідомили в п’ятницю в Міністерстві оборони.

Також визначили склад сил та засобів, які залучатимуться до морського, берегового та авіаційного компоненту від кожної з країн, структуру бойової організації сил та штабів, райони проведення міжнародних маневрів, поінформував співдиректор навчання від української сторони, капітан 1-го рангу Ігор Терьохін.

Під час конференції розробили попередній поетапний план проведення навчання «Сі бриз-2013», узгоджено з представниками Міністерства надзвичайних ситуацій основні аспекти проведення спільних тренувань із ліквідації наслідків техногенної аварії та евакуації населення з небезпечного району.

Основні зусилля під час майбутнього навчання будуть зосереджені на подальшому вдосконаленні фахових навиків та умінь військовослужбовців у перебігу спільної операції забезпечення безпеки в морі, організованої за стандартами країн Європейського Союзу та НАТО, додав Терьохін.

Українсько-американські навчання серії «Сі Бриз» проводяться від 1997 року відповідно до «Меморандуму про порозуміння і співробітництво з питань оборони і військових відносин між Міністерством оборони США і Міністерством оборони України». Вони започатковані з метою підготовки та нарощення бойової готовності Військово-морських сил України на двосторонній основі, але є відкритими для інших країн. Навчання відбуваються, за офіційним формулюванням, «у дусі» програми НАТО «Партнерство задля миру», але до союзу НАТО не мають ніякого стосунку. Практично відразу від участі в них відмовилася Росія. У 2006 і 2009 роках навчання були зірвані проросійськими силами в Криму та у Верховній Раді України.

За влади Президента Віктора Ющенка проросійські сили за активної підтримки нині владної Партії регіонів проводили масові протести проти навчань «Сі Бриз». Після приходу Партії регіонів до влади ці протести практично припинилися.
XS
SM
MD
LG