Доступність посилання

ТОП новини

У столиці Єгипту прихильники президента прогнали супротивників із-під палацу


Демонстрант проти дій президента під президентським палацом у Каїрі, 5 грудня 2012 року – перед тим, як супротивників голови держави вигнали звідти ісламісти
Демонстрант проти дій президента під президентським палацом у Каїрі, 5 грудня 2012 року – перед тим, як супротивників голови держави вигнали звідти ісламісти
У столиці Єгипту Каїрі кілька тисяч прихильників президента Мохаммеда Мурсі прогнали сьогодні його супротивників із наметового табору, який демонстранти влаштували вчора ввечері під стінами президентського палацу, прорвавшись крізь загорожі з колючого дроту і лави спецзагонів поліції.

Ісламістський рух «Мусульманське братство», вихідцем із якого є Мурсі, закликав провести сьогодні під палацом масову демонстрацію на підтримку президента після багатотисячної демонстрації там проти політики голови держави, яка вчора змусила Мурсі втекти з палацу.

Попри ці заворушення, віце-президент Єгипту Махмуд Меккі заявив сьогодні, що референдум про затвердження нової конституції Єгипту відбудеться, як і заплановано, 15 грудня. За його словами, з опозицією перед референдумом іще можуть узгодити деякі зміни до найсуперечливіших статей основного закону.

Супротивники президента вимагають його відставки, протестуючи проти його рішення минулого місяця значно розширити повноваження самому собі і вивести свої дії з-під судового контролю, а також проти поквапної розробки проекту нової конституції Єгипту, який Мурсі виніс на референдум 15 грудня. Критики і правозахисники кажуть, що цей проект, розроблений переважно ісламістами, передбачає порушення низки прав людини.
XS
SM
MD
LG