Доступність посилання

ТОП новини

Human Rights Watch: Україна має розслідувати напади на сексменшини


Українська влада має засудити гомофонні висловлювання і напади на учасників мирного протесту в Києві цього місяця. Про це заявляє міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch. Ця акція була спрямована проти законопроекту про «заборону пропаганди гомосексуалізму».

Правозахисники закликали владу України забезпечити право сексуальних меншин на збори і свободу вираження.

«ЛГБТ-люди в Україні мають право на збори і свободу вираження, і українська влада має переконатися, що вони можуть здійснювати ці права», – цитує сайт організації заступника директора організації в Європі і Центральній Азії Рейчел Денбер.

Human Rights Watch також зазначає, що члени партії «Свобода» намагалися зірвати акцію протесту, а співробітники міліції, за даними свідків, робили гомофобні зауваження учасникам.

У зв’язку із цим організація закликає українську владу повністю розслідувати інцидент, який стався 8 грудня, і притягнути винних за напад на демонстрантів до відповідальності.

Правозахисники наголошують, що «Свобода» має дотримуватися законів України та її міжнародних зобов’язань, а також не має направляти своїх членів викрикувати гомофобні гасла і нападати на учасників мирного протесту.

За даними організації, під час акції протесту 8 грудня на Бесарабській площі в Києві, у якій взяли участь близько 100 людей, міліція затримала 6 демонстрантів, які намагалися перешкоджати членам «Свободи» розпорошувати сльозогінний газ і розривати плакати демонстрантів. Всіх затриманих пізніше відпустили.

2 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону, який передбачає заборону пропаганди гомосексуалізму.

Після цього низка іноземних держав і міжнародних організацій закликала Україну не ухвалювати цей документ, назвавши його дискримінаційним.
XS
SM
MD
LG