Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники засудили відмову відтермінувати ув’язнення учасниці Pussy Riot


У правозахисній організації Amnesty International назвали «пародією на правосуддя» ухвалене в середу рішення суду в Росії відмовити у клопотанні засудженої учасниці російського жіночого феміністського гурту Pussy Riot Марії Альохіної, яка просила відкласти виконання присудженого їй покарання через малу дитину.

Як заявив заступник директора програм Європи і Середньої Азії Amnesty International Давід Діас-Жоґейш, це рішення суду «продовжує репресивну політику російської влади на придушення інакодумства в будь-якій формі».

У середу суд у місті Березники Пермського краю на Уралі в Росії відхилив клопотання Марії Альохіної, вирішивши, що її мотив – наявність малолітньої дитини – вже достатньо врахував суд першої інстанції, коли виніс їй вирок у два роки позбавлення волі, а нових обставин у справі виявлено не було.

Альохіна просила відкласти їй відбування решти її терміну, доки її 5-річний син не досягне віку 14 років, наголошуючи, що через відрив від матері він зазнає психологічної травми.

Марія Альохіна нині відбуває покарання в колонії в Пермському краї, засуджена до двох років позбавлення волі в колонії загального режиму, як і ще одна з учасниць гурту Pussy Riot Надія Толоконнікова: суд у серпні минулого року визнав їх винними в «хуліганстві на ґрунті релігійної ненависті»; третя з засуджених, Катерина Самуцевич, нині перебуває на волі по тому, як апеляційний суд замінив їй вирок на умовний, але підтвердив іншим двом.

Причиною стала акція в лютому минулого року у храмі Христа-Спасителя в Москві, яку гурт назвав «панк-молебнем», спробувавши проспівати пісню протесту зі словами, зокрема, «Богородице-Діво, Путіна прожени!».
XS
SM
MD
LG